Llapi i fortë për ekipin e Superligës

Llapi ka arritur të mposhtë Ferizajn në një ndeshje miqsore të zhvilluar në Durrës.

Skuadra e udhëhequr nga Tahir Batatina, ka fituar 2:1, kundër skuadrës së Superligës.

Golat për Llapin i shënuan mesfushori Getoar Dragusha dhe sulmuesi i krahur Ilir Blakqori.

Për Ferizajn golin e vetëm e shënoi Taulant Rusinovci.