Llapi dhe Drita kërkojnë vetëm fitoren, formacionet zyrtare

Llapie është nikoqir i Dritës në kuadër të xhiros së 32-të në Albi Mall Superligë.

Llapjanët duan fitoren në këtë sfidë për të mbajtur gjallë shpresat për Evropë, derisa Drita kërkon tre pikët për të mbetur në pozitën e parë në tabelë.

Vendasit kanë tre mungesa shumë të rëndësishme me mbrojtësit Ilir Krasniqi dhe Arbër Bytyqi që kanë kartonë dhe kapitenin Kushtrim Shabani që është i lënduar.

Ndërkohë te Drita të gjithë lojtarët janë në dispozicion përveç portierit Faton Maloku që ka humbur sezonin për shkak të lëndimit dhe Almir Ajzerajt shkaku i një lëndimi në xhiron e fundit.

Formacionet zyrtare:

Llapi: Avdyli, Raoul, Milic, Fernando, Neto, Rivera, Stafa, Limani, Alidema, Selimi, Firmino.

Drita: Smakiqi, B.Krasniqi, Limani, Vitija, Blakcori, Broja, Jashari, Baftiu, Selmani, Kryeziu, Simonovski.

/Gazeta Olle/

Sot zhvillohet finalja e madhe e Kupës së Kosovës në futsall

Ballkani pret Prishtinën në Suharekë, formacionet zyrtare