Llapi bën goditjen e madhe për repartin ofensivë

photo by: @Shpend Ahmeti

Skuadra e Llapit ka arritur marrëveshje me një prej sulmuesve më të mirë të vitit të kaluar në Ligën e Parë.

Burime të ‘GazetaBlic Sport’ mësojnë se ekipi i Tahir Batatinës ka arritur marrëveshje me sulmuesin e njohur, Muhamet Hyseni.

Hyseni ishte pjesë e Feronikelit 74′ në sezonin e kaluar, ku pati paraqitja shumë të mira.

Sulmuesi realizoi 16 gola dhe asistoi në 6 raste në stinorin që lamë pas, duke pasur shifra fantastike që e ndihmuan ekipin në arritjen e objektivit, pra në ngjitjen në Superligë.Marrëveshja mes Muhamet Hysenit dhe klubit të Llapit pritet të nënshkruhet gjatë ditës së sotme.

 

Shifra marramendëse për një 45 vjeçar, Buffon drejt transferimit në Arabi

Ekskluzive: Ballkani bën goditjen e madhe në mesfushë, zyrtarizimi çështje ditësh