Liverpooli pa probleme (VIDEO)

Skuadra e Liverpoolit ka arritur të shënojë fitore të lehtë në përballje me Newcaslte United.

The Reds triumfuan 2:0 ndaj Lakuriqëve në sfidën e cila u luajt në Anfield.

Raheem Sterling (9’) dhe Joe Allen (70’) realizuan golat e kësaj fitoreje për Liverpoolin.

Liverpooli tani ka 57 pikë në pozitën e pestë në renditje, katër më pak se Manchester City një pozitë më lartë.