Liverpooli nuk ndalet, merr edhe këtë lojtarë (FOTO)

Liverpooli ka transferuar talentin nigerian me nënshtetësi holandeze, Bobby Adekanye.

Liverpool nuk ka të ndalur. Ekipi nga Anfield ka transferuar me parametra zero nga Barcelona talentin nigerian, Bobby Adekanye.

Ky i fundit nëpërmjet Instagramit ka konfirmuar se ka nënshkruar kontratë me ekipin nga Premierliga.

“Unë jam shumë i lumtur që kam nënshkruar për Liverpoolin”, ka shkruar 19 vjeçari, i cili luan me Holandën.

Liverpool deri më tani ka transferuar edhe gjatë lojtarë të tjerë: James Milner, Danny Ings, Adam Bogdan, Roberto Firmino, Nathaniel Clyne dhe Joe Gomez.

liver