Liverpooli merr fitore të rëndësishme që mund t’ia sjell titullin

Liverpooli ka arritur të marr tri pikë të mëdha ndaj Nottingham si msyafir, me një gol në kohën shtesë në kuadër të xhiros së 27-të të Ligës Premier.  

Rastin e parë në ndeshje e kishin vendasit, kur Anthony Elanga gjuajti bukur drejt portës, por Caoimhin Kelleher ishte në vend.

Liverpooli provoi në këtë pjesë lojë me Luis Diaz, por që gjuajtja e tij që po shkonte në rrjetë u ndal nga mbrojtja vendase.

 

Edhe në fillimin e pjesës së dytë, Liverpooli kishte shumë rast të mirë me Andrew Robertson, i cili ishte në situatë perfektë, por sërish mbrojtja largoi topin nga vija.

Në anën tjetër Nottingham provoi me Anthony Elangan sërish, por që ky i fundit nuk ishte i saktë.

Në minutat e fundit, Liverpooli u lëshua në sulm me të gjitha forcat, duke krijuar shumë para portës së Nottingham, por që nuk arriti të shënonte.

Kur kronometri tregonte minutën e tetë shtesë, Darwin Nunez doli në skenë dhe me një goditje me kokë shënoi për 1-0.

 

Me këtë fitore Liverpooli mbetet lider me 63 pikë, ndërsa Man City ka 59 pikë si i dyti . /Gazeta Olle/

Standings provided by Sofascore

Chelsea assesi nuk e gjen rrugën drejt fitores, ndalet në barazim nga Brentfordi

Ausburgu i Rexhbecajt “shkel” Darmstadt me rezultat tenistik