Liverpooli mbetet duarthatë (VIDEO)

Aston Villa ka shënuar fitore 2:1 kundër Liverpoolit.

Aston Villa ka arritur që të shënojë fitore në gjysmëfinale të Kupës FA kundër Liverpoolit.

Villa triumfoi 2:1 kundër The Reds për ta shkaktuar një nga befasitë më të mëdha të këtij stinori në Kupën FA.

Benteke dhe Delph shënuan golat e kësaj fitoreje për Asto Villën, teksa për Liverpoolin realizoi Coutinho.

Me këtë fitore, Villa shkoi në finalen e madhe të Wembleyt.