Liverpool pa tre yje kundër Beshiktashit

Liverpool do të jetë pa treshen e dëmtuar Jordan Henderson, Glen Johnson dhe Mamadou Sakho për ndeshjen kthyese në Ligën e Evropës kundër Beshiktash në Stamboll.

Asnjë nga tre lojtarët nuk udhëtoi në kryeqytetin turk, ndërsa zëvendës-kapiteni Henderson qëndroi për të trajnuar një lëndim të lehtë në kyçin e këmbës.

Po ashtu me problem shëndëtsore janë edhe Sakho dhe Johnson që vuan nga një sëmundje.

Futbollsitët e Brendan Rodgers do të shkojnë ta ruajnë rezultatrin e ndeshjes së parë që është në favorë të tyrin, pas një shënimi të Mario Balotellit në Anfield një javë më parë.

“Ne kemi marrë doisa lëndime dhe jemi këtu ndoshta pa tetë lojtarë të përbërjes së parë, disa janë lënduar më herët e disa në fundjavë”, tha iralindezi para gazetarëve.

“Por ne ende kemi një skuadër të fortë të mjaftueshme për të përfunduar punën. Besimi është shumë i lartë në ekipin tim. Çdo ndryshim që ne e bëjnë në ekip, lojtarët vijnë të motivuar dhe e dinë punën kolektive.  Pra, ne presim të njëjtën gjë, për të vazhduar me atë nivel besimi. Ne do të shikojmë atje me besim në lojën tonë për”.