Liverpool-Manchester United, formacionet e mundshme dhe statistikat

Sot zhvillohet derbi anglez ndërmjet Liverpoolit dhe Manchester Unitedit, të cilat e zhvillojnë betejën shumë të rëndësishme për zonën Champions në “Anfield Road”.

Sipas tabloidit “Daily Mail”, skuadrat do ta nisin ndeshje me këto formacione:

Liverpool: Migniolet, Can, Skrtel, Sakho, Allen, Gerrard, Henderson, Moreno, Sterling, Sturridge, Coutinho.

Manchester United: De Gea, Smalling, Jones, Blind, Valencia, Carrick, Fellaini, Herrera, Mata, Young, Rooney.

Në ndeshjet direkte, Liverpool ka 55 fitore, 44 ndeshje janë mbyllur baras ndërsa 64 takime i ka fituar Unitedit. /Gazeta Olle

26D8EE9300000578-2999115-image-a-29_1426888957971