Liverpool kërkon yllin e Manchester United

Skuadra e Liverpoolit këtë edicion ka qaular në fazën e sulmit. Mario Balotelli, Rickie Lambert dhe Fabio Borini nuk kanë arritur të zëvendësojnë të larguarin Luis Suarez, ndërsa Daniel Sturridge, ka qëndruar më shumë i lënduar.

E, gjitha kjo situatë ka bërë që trajneri Brandan Rodgers, të mendoj që në afatin kalimtar të verës të mendojë që të trasnferoj një sulmues tjetër. Sipas medieve angleze i preferuar i Rodgers është Radamel Falcao, i cili është huazuar te United nga Monaco. Sulmuesi kolumbian, nuk ka arritur të tregoj vetën të Unidet, dhe pritet të largohet në afatin kalimtar të verës