Liverpool dhe Villarreal përballen në Anfield, formacionet zyrtare

Livrepooli pret Villarrealin në gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampionëve që zhvillohet në ‘Anfield’.

The Reds po zhvillojnë një sezon të mahnitshëm deri më tani, ku janë ende në garë për të gjithë trofetë.

Spanjollët në anën tjetër janë befasia më e mirë e këtij edicioni në Ligën e Kampionëve, duke eliminuar skuadra si Bayern Munich dhe Juventus.

Jurgen Klopp dhe Unai Emery kanë publikuar formacionet startuese për lojtarët që iu besojnë më shumë për këtë përballje

Ndeshja fillon në ora 21:00.


Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinho, Thiago; Salah, Luis Díaz, Sadio Mané.

Villarreal:Rulli; Foyth, Albiol, Pau Torres, Estupiñán; Parejo, Capoue, Coquelin; Lo Celso, Danjuma, Chukwueze.

UEFA përjashton ‘Anfieldin’ si opsion për Euro 2028, fusha e Liverpoolit ka një ‘mashtrim’ përbrenda

Drita me tri mungesa të mëdha ndaj Ballkanit, Nuhiu: Do të mundohemi të bëjmë një ndeshje të madhe