Liverpool – Burnley, Klopp befason me formacionin

Sonte me fillim nga ora 21:00 luhet dueli i parafundit i xhiros së 19-të në Premier Ligë.

Liverpool pret në “Anfield” skuadrën e Burnley-t e cila është në krizë të madhe dhe po lufton për mbijetesë, shkruan Gazeta Olle.

Në krizë poashtu janë edhe “Reds”, të cilët nga vendi i parë janë rrëzuar në atë të katërtin.

Tashmë janë zyrtarizuar edhe formacionet e këtij dueli.

Liverpool: Allison; Arnold, Matip, Fabinho, Robertson, Chamberlain, Alcantara, Wijnaldum, Shaqiri, Mane, Origi

Burnley: Pope; Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor, Brady, Westwood, Brownhill, McNeil, Barnes, Wood