Live: Prishtina – Vëllaznimi, Besa – Istogu, Trepça ’89 – Ferizaj dhe Kosova (V) – Trepça

Sot zhvillohen katër ndeshje në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Prishtina – Vëllaznimi, Besa – Istogu, Trepça ’89 – Ferizaj dhe Kosova (V) – Trepça. Gazetaolle.com, ju sjell në kohë reale çdo ndryshim rezultati në këtë takime.

Prishtina – Vëllaznimi (0:0)

Mbyllet ndeshja

84′ Prishtina po dominon por assesi të shënon.

7′ Rrezikon Prishtina. Viktor Kuka harkon nga a majta, Labinot Osmani godet me kokë por Muhaxheri e largon topin.

Formacionet zyrtare

Prishtina: Bekaj, Haxhaj, Kukaj, Kuka, Zhdrella, Kelmendi, Shala, Ramadani, Ramadanaj, D. Krasniqi, Osmani. Trajner: Bylbyl Sokoli.

Vëllaznimi: Muhaxhiri, Gjeraj, Rama, Syla, Bushaj, Rudi, Morina, Zeka, Nuza, Myrtaj, Daci. Trajner: Genc Hoxha.

Trepça ’89 – Ferizaj (4:0)

Mbyllet ndeshja

GOL: 68′ Trepça ’89 e realizon edhe golin e katërt. Kësaj radhe shënon Berat Hyseni.

GOL: 60′ Blerand Kurtishaj e fundos Ferizaj, realizon për 3:0.

GOL: 51′ Kreshnik Lushtaku e ngritë epërsinë në 2:0.

GOL: Trepça ’89 kalon në epërsi. Shpëtim Idrizi shërben Blerand Kurtishajn i cili shënon për rezultatin 1:0. Po zhvillohet minuta e 33-të.

13′ Trepça ’89 lëshon mundësi të artë. Blerand Kurtishaj e qëllon shtyllën.

Formacionet zyrtare

Trepça ’89: Beqiri, Bekteshi, Izmaku, Potoku, Musaj, Sahiti, Idrizi, Hyseni, Kurtishaj, Mustafa, Lushtaku. Trajner: Afrim Tovërlani.

Ferizaj: Rexhepi, Istrefi, Halimi, Tërshana, Pira, Busha, Berisha, Bytyqi, Hyseni, Avdullahu, Ahmeti. Trajner: Betim Sylejmani.

Besa – Istogu (1:0)

Mbyllet ndeshja

74′ Besa mbetet me dhjetë futbollistë në fushë. Portieri Flamur Neziri përjashtohet me të kuq.

GOL: 14′ Besa kalon në epërsi, shënon kapiteni Mensur Duraku nga penaltia.

Formacionet zyrtare

Besa: Neziri, Qorraj, Fi. Papuqi, Fl. Papuqi, Cacaj, Kasapi, Duraku, Rexhaj, Karahoda, Dautaj, Rexha. Trajner: Arbnor Morina.

Istogu: Hajrizi, Ademaj, B. Krasniqi, F. Gashi, K. Krasniqi, Bruqi, Shabanaj, Mulaj, Jahaj, Dervishaj, Arifaj. Trajner: Nazmi Rama.

Kosova (V) – Trepça (2:1)

Mbyllet ndeshja

88′ Shënon Trepça nëpërjet Bujar Ramës (2:1)

55′ Liridon Ahmeti i Kosovës del na loja me kartonë të kuq.

GOL: 55′ Veton Shabani e tund rrjetën e Trepçës për herë të dytë në këtë ndeshje (2:0).

GOL: 46′ Mesfushori Daut Maxhuni e kalon Kosovën e Vushtrrisë në epërsi.

Formacionet zyrtare

Kosova (V): Tahiri, Haliti, Gërxhaliu, Pantina, Vokshi, Statovci, Ahmeti, Hasani, Maxhuni, Zuqaku, Shabani. Trajner: Bekim Shotani.

Trepça: Ymeri, Latifi, Balija, Idrizi, Kutllovci, Krasniqi, Babaj, Rama, Llapashtica, Hajdari, Avdyli. Trajner: Ajet Shosholli.