Live: Llapi – Flamurtari, Liria – R. Sadiku

Gjilani me fitoren në ndeshjen e sotme ka arritur të marr kreun në renditjen e Ligës së Parë me 37 pikë.

Në vendin e dytë është Llapi me 35, ndërsa Lirina ka 34. Flamurtari është në pozitën e katërt me 32 pikë.

Llapi- Flamurtari                0:0

Llapi dhe Flamurtari e kanë mbyllur pjesë e parë pa gola, ndërsa terreni i stadiumit ‘Zahir Pajaziti’ vazhdon të jetë i vështirë.

Flamurtari ka arritur të marrë një pikë të madhe në Zahir Pajaziti duke barazuar me liderin Llapin që siç duket ka humbur shumë energji kundër Prishtinë në Kupë. Llapi – Flamurtari pas 90 minutave (0:0).

Liria – R. Sadiku                 7:0   

Në anën tjetër Liria ka shënuar dy herë kundër ‘ndërtimtarëve’. Pjesa e parë Liria – Ramiz Sadiku 2:0.

Liria në pjesën e dytë ka shënuar edhe pesë herë të tjera duke e shkatërruar kështu mbrojtjen e Ramiz Sadikut. Liria – Ramiz Sadiku  (7:0)

Rezultatet

Liria – Ramiz Sadiku                          7:0

Deçani- Vllaznia                                 0:1

Llapi – Flamurtari                               0:0

Gjilani – Ulpiana                                  1:0

Lepenci -2 Korriku         0:1

Dukagjini – KEK-u                              1:1

Rahoveci – Kosova (P)                    1:1

Fushe Kosova – Ballkani                 1:0