PSG bënë mrekullinë, kualifikohet në çerekfinale (VIDEO)

PSG kualifikohet në cerekfinale të Ligës së Kampionëve.

 

___

 

PSG ka barazuar sërish rezultatin. Këtë herështe Tiago Silva, që shënoi me kokë në minutën 115.

_____

 

Chelsea ka kaluar në epërsi. Silva luajti me dorë në zonë, kurse për 2:1 shënoi Eden Hazard nga 11-metërshi. Rezultati momental 2:1 (minuta 96’).

 

(E plotësuar)

Ka barazuar PSG. David Luiz shënon me kokë në minutën 85. Rezultati është 1:1. Ishte Chelsea që shënojë golin e epërsisë në minutën 80. Autori, Gary Cahill.

 

 

(E plotësuar)

Po luhet pjesa e dytë (67′), dhe Chelsea e PSG vazhdon të mbetet pa gola. Ky rezultat i konvenon Chelseat.

 

(E plotësuar)

Gjyqtari ka përjashtuar ZLatan Ibrahimoviqin me karton të kuq, për shkka të ndëryrjes së ashpër ndaj Oscarit, në takimin Chelsea – PSG, që po zhvillohet në Stamford Bridge.

Shikoni a ishte ky karton i kuq. Rezultati momental (31’), 0:0.