Lista është e gjatë: Këta janë yjet e Premierligës që kontratat e tyre do skadojnë në vitin 2021

Pandemia COVID-19 ka pezulluar të gjitha aktivitetet në futboll.

Përveç ndalimit të ndeshjeve, klubet tani kanë edhe hallin me lojtarët që kanë hyrë në fund të kontratave.

Ka shumë lojtarë në Premierligë që në vitin 2021 përfundojnë kontratat, dhe koha tani ka qenë për të vendosur për të ardhmen.

Në rast mos nënshkrimi, këta yje në janarin e vitit 2021 kanë të drejtën e negociatave me klubet tjera.

Daily Mail ka listuar emrat e këtyre futbollistëve:

Leroy Sane – Manchester City

Paul Pogba – Manchester United (marrëveshja mund të zgjatet për një vit)

Pierre-Emerick Aubameyang – Arsenal

Sergio Aguero – Manchester City

Georginio Wijnaldum – Liverpool

Eric Dier – Tottenham

Michy Batshuayi – Chelsea

Bukayo Saka – Arsenal

Mesut Ozil – Arsenal

Jesse Lingard – Manchester United

Nemanja Matic – Manchester United

Joshua King – Bournemouth

Dejan Lovren – Liverpool

Jonny Evans – Leicester

David Luiz – Arsenal.