Lista e top golashënuesve të Superligës, një javë para përfundimit të kampionatit

Ka mbetur vetëm edhe një xhiro për t’u zhvilluar në Superligën e Kosovës në futboll. 

Gerhard Progni vazhdon të prijë në listën e golashënuesve dhe është shumë afër për të fituar “Këpucën e Artë”, shkruan Gazeta Olle.

Sulmuesi i Gjilanit ka shkuar në shifrën e 23 golave të realizuar, katër më shumë se përcjellësi i parë, Kreshnik Uka i Drenicës.

Në vendin e tretë gjendet sulmuesi i Dritës, Marko Simonovski me 16 gola të shënuar.

Top katërshja përmbyllet nga Ermal Krasniqi i Ballkanit, i cili ka shënuar 15 gola.

Lista e golashënuesve, kur ka mbetur edhe një xhiro:

 

/Gazeta Olle/

Besart Ibraimi transferohet te skuadra e madhe shqiptare?

Ndërhyrja “horror” nga Hazard, Akapo nxjerr foto të këmbës së çarë dhe kockave të thyera