Lista e futbollistëve me më së shumti karton të kuq në dekadën që lamë pas, në mesin e tyre edhe një shqiptar

Kemi hyrë në dekadën e tretë të shekbullit 21. Por kush janë futbollistët më të ndëshkuar me karton të kuq në dekadën që lam pas?

Carlos Kabore, e mban primatin e më të ndëshkuarit me karton të kuq, ku në 350 ndeshje në 10 vite ka marr plotë 15 karton të kuq, shkruan Gazeta Olle.

Kurse, pozita e dytë është e rezervuar për Sregio Ramos, i cili poashtu ka 15 karton të kuq por me numër më të madh të ndeshjeve të luajtura.

Në listën e dhjetë më të ndëshkuarve është edhe Mario Balotelli, i renditur i katërti me 10 kartonë të kuq.

Nuk mund të mungojë Gary Medel, si dhe ish-mbrojtësi i Milan, Paleta.

Ndërsa në listë nuk mundojnë edhe futbollistët shqiptar.

Në mesin e tyre është edhe Granit Xhaka, i cili ka marr 8 karton të kuq./Gazeta Olle