Lirim Kastrati stërvitet me pjesën tjetër të skuadrës, mund të luaj ndaj Suedisë

Kosova e ka zhvilluar stërvitjen e fundit para përballjes së nesërme me Suedinë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katari 2022”, ndërsa me skuadrën është bashkuar edhe Lirim Kastrati.

Dardanët kanë zbritur mbrëmjen e së premtes në stadiumin modern “Friends Arena” në Solna të Stokholmit, aty ky nesër do të ketë edhe mijëra bashkëatdhetarë tanë në përkrahje të Kosovës.

Në këtë stërvitje ka qenë i pranishëm edhe sulmuesi anësor i Legias, Lirim Kastrati, i cili mungoi në stërvitjet paraprake për shkak të ekzaminimeve mjekësore.

Kastrati ka stërvitur i diferencuar nga pjesa tjetër e ekipit, kryesisht me ushtrime të lehta dhe vrapime.

Nuk dihet nëse ai do të luajë nga minuta e parë, por gjatë ndeshjes pritet inkuadrimi i tij.

Ndeshja mes Suedisë dhe Kosovës zhvillohet të shtunën nga ora 18:45.

Kosova e gatshme për duelin me Suedinë, entuziazëm tek Dardanët

Debate të ashpra me trajnerin, futbollisti i Kosovës largohet nga grumbullimi