Lirim Kastrati shkëlqen dhe ndihmon Dinamon të mbetet e para në tabelë

Dinamo e Zagrebit ka fituar 3-2 kundër Goricës dhe ka mbetur në krye të tabelës së Superligës kroate, raporton Gazeta Olle.

Vëmendjen kryesore në këtë ndeshje e mori Mario Gavranoviç i cili realizoi të tre golat e Dinamos.

Por, paraqitje të mirë pati edhe Lirim Kastrati i cili përveç se ishte i rrezikshëm në krahun e djathtë arriti edhe të asistoj në golin e dytë.

Dinamo Zagreb me këtë fitore doli në pozitën e parë në tabelë duke kaluar me tre pikë pikërisht kundërshtarin e sotëm, Goricën./Gazeta Olle/