Lirim Kastrati shënon gol të çuditshën në Kupën e Polonisë (VIDEO)

Lirim Kastrati ka shënuar gol për skuadrën e tij, Legia Warsaw.

Futbollisti kosovar ka realizuar në minutën e 65-të, në fitoren e Legias 1-3 ndaj Suwaki, në kuadër të Kupës, shkruan Gazeta Olle.

Kastrati shfrytëzoi gabimin e portierit kundërshtar dhe normalisht shpejtësinë e tij, që ta ndihmojë skuadrën e tij të kalojë në avantazh.

Legia tashmë ka kaluar në 1/16 e finales.

Goli i Kastratit: 

/Gazeta Olle/

Nëna e Ronaldos zbulon se çfarë i tha ai derisa ishte në negociata me Man Cityn

Ka përfunduar vëllazërorja ndërmjet Kosovës U17 dhe Shqipërisë U17 me këtë rezultat