Liria pret Fushë Kosovën në duelin e skuadrave të fundit në tabelë, formacionet zyrtare

Liria do të përballet me Fushë Kosovën në kuadër të xhiros së 22-të në Albi Mall Superligë.

Është një përballje mes dy skuadrave të fundit në renditjen tabelare, por që nuk janë dorëzuar ende për mbijetesë.

Prizrenasit kanë nëntë pikë pas 21 xhirove, derisa mysafirët nga Fushë Kosova dy pikë më lartë në pozitën e nëntë.

Fitorja vlen shumë si për njërën ashtu edhe për tjetrën skuadër pasi do të mbeteshin në garë për mbijetesë edhe pse një gjë e tillë duket shumë e vështirë.

Formacionet zyrtare:

Liria: Frashëri, Abazi, Sisoko, Spahiu, Kapra, Stafa, Gashi, Likaj, Domi, Gjumsi, Terziqi.

Fushë Kosova: Pas pak…

/Gazeta Olle/ 

Llapi për t’u bërë lider, Prishtina për këndellje – formacionet zyrtare

Drita vazhdon me fitore , Llapi ndalet me barazim nga Prishtina- Liria dhe Fushë Kosova ndajnë pikët