Liria pret Feronikein ’74 në Prizren, formacionet zyrtare

Liria dhe Feronikeli ’74 përballen në Prizren në kuadër të xhiros së gjashtë në Albi Mall Superligë.

Dy skuadrat e inkuadruara këtë edicion në elitën e futbollit kosovar ndodhen në pjesën e poshtme të tabelës dhe synojnë pikët e radhës.

Liria në këtë duel vije pas barazimit 1-1 në udhëtim te Prishtina dhe kërkon të rikthehet te fitoret.

Në anën tjetër, Feronikeli ’74 ka dy humbje rresht dhe synon që të marrë pikë në Prizren.

Formacionet zyrtare:

Liria: Shala, Topalaj, Zenunaj, Magameno, Dube, Beseni Petrus, Stafa, Tijueza, Rexhepi, Alidema.

Feronikeli ’74:

/Gazeta Olle/

Drita – Prishtina, formacionet zyrtare të klasikes së futbollit kosovar

Drita demolon Prishtinën, Ballkani ndalë pikët në shtëpi – Feronikeli ’74 me rikthim spektakolar