Liria – Llapi, formacionet zyrtare

Liria është nikoqir i Llapit në kuadër të xhiros së 18-të në stadiumin Përparim Thaqi në Prizren.

Bardhezinjtë janë të fundit në tabelë dhe kanë nevojë të madhe për pikë dhe duan ta mbyllin sezonin vjeshtor me fitore.

Në anën tjetër Llapi që po lufton për titullin e kampionit çdo rezultat tjetër përveç fitores e konsideron si dështim.

Si vendasve ashtu edhe mysafirëve tre pikët iu nevojitën patjetër dhe kjo e bën ndeshjen të jetë shumë interesante dhe me rivalitet të madh.

Formacionet zyrtare:

Liria: Pas pak…

Llapi: Avdyli, Vokrri, Jashari, Bekteshi, Blakcori, Krasniqi, Namani, Ramadani, Musolli, Veliu, Hyseni.

/Gazeta Olle/

Ballkani – Prishtina, formacionet zyrtare

Prishtina ndal në barazim Ballkanin, Llapi nuk lejon befasi nga Liria