Liria dhe Malisheva kërkojnë këndelljen, formacionet zyrtare

Liria përballet me Malishevën në kuadër të xhiros së tetë në Albi Mall Superligë.

Dy skuadrat në këtë takim vijnë pas një serie të rezultateve negative.

Vendasit kanë humbur dy ndeshjet e fundit dhe kërkojnë të rikthehen te fitoret.

Në anën tjetër edhe Malisheva ka pësuar humbje në tre duelet e fundit dhe kërkon këndelljen.

Formacionet zyrtare:

Liria: Shala, Topalaj, Arifi, Megameno, Abazi, Beseni, Gavazaj, Stafa, Petrus, Tjiueza, Alidema.

Malisheva: Gashi, Pira, Kryeziu, Lichina, Nyavedji, Ferati, Mustafa, Bruti, Hazrollaj, Oshafi, Aliu.

Ballkani – Llapi, përballje e dy liderëve në Suharekë – formacionet zyrtare

Ballkani triumfon në derbi ndaj Llapit, Malisheva merr tre pikë në udhëtim te Liria