Lionel Messi sot ka festë

Ylli i futbollit botëror, Lionel Messi sot ka festë.

Ai feston 28-vjetorin e lindjes. Sulmuesi i Barcelonës dhe Argjentinës u lind më 24 qershor të vitit vitit 1987 në Rosario të Argjentinës.

Urimet po i vijnë nga shumë bashkëlojtarë dhe tifozë të tij.