Liga e Parë vjen sot me katër ndeshje, përballja kryesore në Fushë Kosovë

Liga e Parë në futbollin kosovar vazhdon javën e 13-të edhe sot (e shtunë) me katër ndeshje.

Në Grupin A do të zhvillohen plot tre ndeshje, njëra nga ndeshjet kryesore pritet të jetë në mes Istogut dhe Drenasit.

Në të njëjtin grup do të luajnë edhe Rahoveci me A&N dhe Trepça – Besa.

Ndërkohë në Grupin B zhvillohet vetëm një takim në mes Fushë Kosovës dhe Ramiz Sadikut.

Këto takime do të luhen nga ora 13:00.

Tri ndeshje shumë të forta në Superligë, vëmendja në Gjilan

Kastrati refuzoi Kosovën për ndeshjet e nëntorit, por pëson dëmtim te Legia