Dukagjini triumfon në derbi, Malisheva dhe 2 Korriku rrëmbejnë fitore bindëse

Sot u zhvilluan shtatë ndeshje në kuadër të xhiros së 17-të në Ligën e Parë të futbollit në Kosovë

Dukagjini ka triumfuar në derbin e xhiros së 17-të në Ligën e Parë, derisa ka mposhtur në shtëpi skuadrën e Istogut me rezultat minimal 1-0.

Fitore të rëndësishme në këtë grup ka realizuar edhe Malisheva, pasi që ka mposhtur thellë skuadrën e Drenasit me rezultat 5-2.

Në ndeshjet e grupit B vlen të theksohet fitorja bindëse e 2 Korrikut përballë Vllaznisë së Pozheranit, ndërkohë dy takimet tjera kanë përfunduar me rezultat të barabartë.

Rezultatet e xhiros së 17-të:


Liga e Parë – XVII

Grupi A

A&N – Liria 1-1

(Gjyqtarë: B. Kasumi, E. Zeqiri, F. Sekiraqa)

Trepça – Vushtrria 1-1 

(Gjyqtarë: E. Dakaj, L. Selmani, E. Bejtullahu)

Dukagjini – Istogu 1-0

(Gjyqtarë: Sh. Murtezi, A. Sadiku, V. Hyseni)

Malisheva – Drenasi 4-1

(Gjyqtarë: V. Bajgora, A. Latifi, B. Rama)


Grupi B

KEK-u – R. Sadiku 0-0

(Gjyqtarë: V. Ibërdemaj, Z. Rrahimi, F. Jakupi)

2 Korriku – Vllaznia P 5-1

(Gjyqtarë: I. Mehmeti, A. Bacaj, B. Hyseni)

Vitia – Dardana 0-0

(Gjyqtarë: L. Jashari, D. Rexhepi, A. Zhegrova)


/Gazeta Olle/