Liga e Parë: Vazhdon dominimi i Dinamos në Grupin A, Prishtina e Re lider në atë B

Liga e Parë e Kosovës në të dyja grupet A dhe B ka zhvilluar ndeshjet e javës së dhjetë ku nuk kanë munguar befasitë.  

Drenica ka fituar me rezultat komod 3-1 në shtëpi ndaj Suharekës, me këta të fundit që po kalojnë nëpër një krizë të brendshme menaxhimi.

Fitore minimale në udhëtim ka shënuar Dinamo, që mposhti 1-0 Vëllaznimin, ndërsa me rezultat të njëjtë ka triumfuar edhe Rilindja ’74 përball Trepçës.

Rezultatet A

Tabela A

Lideri Prishtina e Re triumfoi me shumë vështirësi ndaj Ulpianës, 1-0 në Ligën e Parë të Grupit B.

Fitore më komode kanë shënuar Ferizaj, Kika dhe Vushtrria, ndërsa me shumë mund triumfoi Vjosa.

Ferizajasit fituan 3-2 ndaj 2 Korrikut, ndërsa vushtrriasit morën pikët e plota duke mposhtur 2-0 Ramiz Sadikun.

Kika mposhti 2-0 Flamuratin, gjersa Vjosa fitoi 2-1 në udhëtim te Vllaznia.

Rezultatet B

Tabela B

/Gazeta Olle/

Edon Zhegrova vazhdon me formën e lartë, asiston dy herë mbrenda 10 minutave

Historike: Kosova zë vendin e tretë në botë për karate, vajzat shpërthejnë në lot pas fitores(VIDEO)