Liga e Parë – Orari dhe gjyqtarët

Ashtu sikurse Superliga, edhe java 28 e Ligës së Parë do të zhvillohet të mërkurën. Të gjitha takimet luhen nga ora 16:00.

Kryendeshja mes Fushë Kosovës dhe Llapit do të gjykohet nga Besnik Batalli.

Një tjetër sfidë interesante është ajo e fqinjëve, Ballkani – Liria. Ramiz Sadiku e Lepenci do të përballhen në derbin e mbijetesës.

 

Liga e Parë – Java 28

E mërkurë – ora 16:00

KEK-u – 2 Korriku

(D.Çaka. N.Hysenaj. F.Kiçina)

Fushë Kosova – Llapi

(B.Batalli. O.Krasniqi. S.Reqica)

Ballkani – Liria

(B.Sejdiu. H.Osmani.H.Ademi)

Rahoveci – Ulpiana

(E.Jonuzi.D.Muriqi.B.Hyseni)

Flamurtari – Dukagjini

(S.Isufi.J.Gashi.B.Berisha)

Ramiz Sadiku – Lepenci

(L.Hasani.A.Jupolli.A.Bucolli)

Kosova (P) – Deçani

(Sh.Murtezi.B.Bunjaku.F.Jashari)

Vllaznia (P) – Gjilani

(F.Dogani.H.Rrahmani.N.Bajrami)

 

Foto: Mërgim Muçolli