Liga e Parë të shtunën në aksion, këta janë gjyqtarët e deleguar

Java 19 e Ligës së Parë zhvillohet kryesisht të shtunën, derisa të enjten është bërë edhe delegimi i gjyqtarëve. Kryendeshja luhet në Obiliq, mes KEK-ut e Llapit, derisa gjyqtar kryesor është Labinot Fejza.

 

 

Orari dhe gjyqtarët

Java 19 – ora 13:00

 

E shtunë

Gjilani – Rahoveci

(L.Hasani. N.Bala. H.Rrahmani)

 

KEK-u – Llapi

(L.Fejza. A.Peshteri. A.Rexhepi)

 

Ulpiana – Deçani

(B.Bunjaku. A.Sadiku. F.Jashari)

 

2 Korriku – Liria

(S.Isufi. F.Abrashi. R.Hyseni)

 

Ramiz Sadiku – Fushë Kosova

(Sh.Murtezi. H.Llalo. Q.Vata)

 

Flamurtari – Ballkani

(B.Sejdiu. N.Bajrami. A.Jupolli)

 

E diel

Vllaznia (P) – Kosova (P)

(I.Ceroviku. H.Ademi. F.Kiqina)

 

E hënë

Ferizaj: Lepenci – Dukagjini

(E.Zasella. B.Haradinaj. E.Kume)