Liga e Parë: Llapi ‘shpartallon’ Rahovecin

 Llapi e ka mposhtur Rahovecin 5:0, në kuadër të javës 27 të Ligës së Parë. Mërgim Boshnjaku, Visar Zogiani, Getoar Dragusha (2) dhe Alban Mavriqi shënuan për fitoren e llapjanëve.

Në dy takimet tjera, Ramiz Sadiku mundi 2 Korrikun në udhëtim 1:0, kurse Ulpiana bëri një hap të madh drejt mbijetesës, pasi mundi 3:1 KEK-ut.

 

Liga e Parë – Java e 27-të

Llapi – Rahoveci                                                5:0

Ulpiana – KEK-u                                                3:1

2 Korriku – Ramiz Sadiku                              0:1

 

E diel – 16:00

Gjilani – Flamurtari

(M.Baliu. I.Kabashi. R.Hyseni)

 

Liria – Kosova (P)

(L.Mustafa. J,Gashi. A.Sadiku)

 

Dukagjini – Ballkani

( V.Kastrati. G.Hyseni. E.Bicaj)

 

E hënë – 16:00

Lepenci – Vllaznia (P)

(F.Tahiri. E.Baliqi. B.Haradinaj)

 

Deçani – Fushë Kosova

(A.Shala. A.Rexhepi. E.Kume)

 

FOTO: Mërgim Muçolli