Përfundojnë ndeshjet në Ligën e Parë me këto rezultate

Tri ndeshje u zhvilluan sot në kuadër të xhiros së shtatë në Ligën e Parë.

Skuadra lidere e Grupit A, Vëllaznimi, e priti skuadrën e dytë në renditje, Trepçën ’89, ku takimi u mbyll pa gola 0-0, shkruan Gazeta Olle.

Onix – Liria është ndeshja tjetër që u zhvillua sot në kuadër të Grupit A. Vendasit shënuan fitore 2-1 pas një përmbysje të rezultatit.

Kurse, në Grupin B u zhvillua ndeshja në mes Vitisë dhe Ferizajt. Mysafirët arritën t’i rrëmbejnë pikët e plota pas fitores prej 0-2.

 


Rezultatet  

GRUPI A

VËLLAZNIMI 0 – 0 TREPÇA ’89

ONIX 2 – 1 LIRIA

GRUPI B

VITIA 0 – 2 FERIZAJ


/Gazeta Olle/ 

 

Ballkani i jashtëzakonshëm fiton me përmbysje ndaj Drenicës, Malisheva dhe Gjilani ndahen baras

Isufi ia dedikon humanistit të madh fitoren senzacionale të Ballkanit