Ferizaj shënon fitoren e parë në këtë edicion, Trepça ’89 triumfon në derbin lokal

Me dy ndeshjet e zhvilluar sot, ka startuar xhiro e gjashtë në Ligën e Parë.

Trepça ’89 e ka fituar derbin lokal ndaj Trepçës me rezultat 2-0, shkruan Gazeta Olle.

’89-shi tashmë ka grumbulluar 14 pikë në vendin e parë dhe nuk njeh humbje, ndërsa Trepça mbetet me pesë pikë në pozitën e shtatë të Grupit A.

Në Grupin B, Ferizaj ka arritur fitoren e parë në këtë edicion, pasi në shtëpi mposhti Flamurtarin me rezultat të thellë, 3-0.

Ferizajasit tani kanë arritur në kuotën e pesë pikëve në pozitën e shtatë, ndërsa kuqezinjtë mbeteten të pestit me tetë sosh.


Rezultatet LIVE

GRUPI A:

TREPÇA ’89 2:0 TREPÇA

GRUPI B:

FERIZAJ 3:0 FLAMURTARI


/Gazeta Olle/

Publikohen pamjet e rënda, shikoni momentin kur ish-futbollisti turk vret një person dhe plagos katër të tjerë (VIDEO)

Arbnor Morina flet pasi Ferizaj arriti fitoren e parë në kampionat