Xhiro e “çmendur” me shumë përmbysje, këto janë rezultatet e plota në dhjetë ndeshjet e Ligës së Parë

Ka përfunduar java e nëntë në Ligën e Parë, me të gjitha dhjetë ndeshjet të zhvilluara sot.

Në Grupin A, Trepça ka arritur fitore të madhe me përmbysje të rezultat ndaj Onix, 3-2, shkruan Gazeta Olle.

Fitore të rëndësishme kanë shënuar edhe Istogu dhe Besa.

Në Grupin B, Ferizaj shënoi fitore 2-4 në udhëtim te 2 Korriku. Kjo ndeshje ishte fantastike ku u përmbys rezultati dy herë gjatë ndeshjes.


Rezultatet e plota:

GRUPI A 

TREPÇA 3 – 2 ONIX

ISTOGU 1 – 0 LIRIA

VËLLAZNIMI 1 – 1 RAHOVECI

BESA 2 – 1 A&N

DRENASI 2 – 3 TREPÇA ’89

GRUPI B

2 KORRIKU 2 – 4 FERIZAJ

FLAMURTARI 1 – 1 VUSHTRRIA

ARBËRIA 2 – 1 VLLAZNIA

VITIA 2 – 1 FUSHË KOSOVA

KIKA 0 – 0 RAMIZ SADIKU


/Gazeta Olle/

Gjilani shënon fitore të madhe ndaj Drenicës, Ballkani rrëmben kreun përkundër barazimit me Dukagjinin

Lushtaku: Munishi ka qenë dirigjent dhe asistues i gjyqtarit kryesor që nga minuta e parë