Përfundojnë ndeshjet e Ligës së Parë, mysafirët dalin triumfues

Java e 12-të në Ligën e Parë të Kosovës ka vazhduar sot me dy takime interesante, shkraun Gazeta Olle.

Drenasi është mposhtur nga Onixi në ndeshjen e Grupit A.

Mysafirët triumfuan me rezultat të thellë 0-3.

Në anën tjetër, në takimin e Grupit B, Flamurtari realizoi fitore të rëndësishme në udhëtim te Vitia, me rezultat minimal, 0-1.


Rezultatet LIVE: 

Grupi A

DRENASI 0 – 3 ONIX

Grupi B

VITIA 0 – 1 FLAMURTARI


/Gazeta Olle/

Ballkani triumfon në derbi, Llapi dhe Ulpiana marrin fitore të rëndësishme në udhëtim

Isufi: Një derbi i fituar me meritë, i përgëzoj lojtarët për mënyrën e lojës