Liga e Parë: Malisheva fiton ndaj Vëllaznimit, Liria mund Drenasin

Janë mbyllur katër ndeshjet e ditës në Ligën e Parë, dy në Grupin A dhe dy në Grupin B.

Malisheva ka fituar kryendeshjen e ditës ndaj Vëllaznimit, 1:0, përcjellë Gazeta Olle.

Ndërkohë, fitore të rëndësishme ka shënuar Liria në udhëtim te Drenasi, 2:0.

2 Korriku ka fituar në shtëpi ndaj Kikës, 2:0.

Barazim pa gola ka sjellë dueli i zhvilluar në Kastriot ndërmjet KEK-ut dhe Vllaznisë, 0:0.

LIGA E PARE

GRUPI A

Malisheva 1-0 Vëllaznimi

Drenasi 0-2 Liria

GRUPI B 

2 Korriku 2-0 Kika

KEKu 0-0 Vllaznia. /Gazeta Olle/