Liga e Parë: Fushë Kosova ndalë Lirinë

 Fushë Kosova ka shënuar fitoren e radhës drejt rrugës për barazh.

Ata të shtunën mposhtën në derbi Lirinë, me rezultat 2:1. Ndeshja ishte e vlefshme për javën 26 të Ligës së Parë dhe u luajt në stadiumin “Ekrem Greiçevci” të Fushë Kosovës.

Në takimet tjera, Llapi mundi Deçanin 2:0, duke u përforcuar edhe më tej në krye të renditjes, derisa Ramiz Sadiku mposhti 3:0 Ulpianën.

 

Rezultatet – Java 26

E shtunë

Llapi – Deçani                     2:0

Ramiz Sadiku – Ulpiana   3:0

Fushë Kosova -Liria         2:1

 

E diel

Flamurtari – Lepenci

(I.Kelmendi.A.Jupolli.F.Kiqina)

Rahoveci – KEK-u

(A.Shala.O.Krasniqi.G.Hyseni)

Vllaznia -(P) – 2 Korriku

(B.Sejdiu.H.Osmani.H.Ademi)

Ballkani – Gjilani

(L.Hasani.N.Bala.E.Kume)

 

E hënë

Kosova (P) – Dukagjini

(E.Jonuzi.A.Rexhepi.B.Berisha)

 

Renditja

 1. Llapi                     26           63
 2. Liria                      26           58
 3. Gjilani                 25           51
 4. Flamurtari        25           44
 5. Fushë Kosova  26           43
 6. 2 Korrku           25           36
 7. KEK-u                25           35
 8. Rahoveci          25           32
 9. Kosova P.         25           32
 10. Dukagjini         25           30
 11. Ramiz Sadiku 26           30
 12. Vllaznia            25           28
 13. Ballkani           25           26
 14. Deçani              26           23
 15. Lepenci            25           22
 16. Ulpiana            26           22