Liga e Parë drejt fundit, kështu duket tabela në të dy grupet pas xhiros së 26-të

Java e 26-të në Ligën e Parë ka përfunduar me të gjitha dhjetë ndeshjet në Grupin A dhe B.

Favoritët kanë triumfuar përsëri dhe e kanë vazhduar luftën për xhiron e fundit, shkruan Gazeta Olle.

Në ‘Grupin A’ u regjistruan këto rezultate:

‘Grupi A’

Liria 1–2 Vëllaznimi

Malisheva 4–2 Trepça

Dukagjini 4–1 Drenasi

Istogu 2–0 Vushtrria

 A&N 1-1 Onix Banja

Kurse në ‘Grupin B’ u regjistruan këto rezultate:

‘Grupi B’

Dardana 4-1 Ramiz Sadiku

Ulpiana 5–2 Kika

Vitia 2–3 Vllaznia e Pozheranit

Flamurtari 3–2 KEK-u

2 Korriku 3–1 Ferizaj

Malisheva në ‘Grupin A’ dhe Ulpiana në ‘Grupin B’ janë shumë afër për ta siguruar Superligën, por nuk duhet të gabojnë në ndeshjen e fundit, sepse janë duke u ndjekur nga Dukagjini dhe Flamurtari.

Kështu duket tabela në ‘Grupin A’ pas javës së 26-të: 

Image

Ndërsa, kështu duket tabela në ‘Grupin B’ pas javës së 26-të: 

Image

/Gazeta Olle/