Liga e Kampionëve: Sot na presin dy super ndeshje

Pas dy ndeshjeve të djeshme çerekfinale, Real Madrid – Liverpool (3:1) dhe Man City – Borussia Dortmund (2:1), sonte luhen edhe dy ndeshje tjera në Ligën e Kampionëve.

Në kuadër të kësaj faze, do të luhen dy ndeshje tjera çerekfinale.

Kryendeshja e sotme zhvillohet në “Allianz Arena” mes kampionit në fuqi të Evropës, Bayern Munichut dhe nënkampionit, Paris Saint-Germainit.

Bayern Munich vs PSG: 2021 Champions League quarterfinals first leg full  coverage - Bavarian Football Works

Të dyja skuadrat kanë ambicie të mëdha, derisa duan rezultat pozitiv para ndeshjes së kthimit.

Kurse, në ndeshjen tjetër, Porto është nikoqire e skuadrës nga Londra, Chelsea.

Ndeshja në fjalë zhvillohet në “Estadio de Dragao” të Portugalisë.

Chelsea vs. FC Porto, Champions League: Half-time report - We Ain't Got No  History

Ndryshe, të dyja ndeshjet e sotme nisin nga ora 21:00.