Liga e Kampionëve: Arsenal – Monaco, A. Madrid – B. Leverkusen

Monaco ka vazhduar tutje por me shumë mund pasi rezultati i përgjithshëm në të dy takimet ishte 3:3, por francezët kalojnë tutje falë golave si mysafirë.

Atletico Madrid dhe Levekusen duhet ta gjejnë fituesin pas vazhdimeve.

Atletico Madrid dhje Bayer Leverkusen do të nxjerrin fituesin me penallti, pasi loja pas vazhdimeve ka përfunduar 1:0.

Atletico Madrid ka fituar pas penalltive 3:2 perballë Leverkusenit.

 

Atletico Madrid – Leverkusen   1:0

Mario Suarez e ka kualuar në epërsi Atletico Madridin. Goli është shënuar në minutën e 24-të. Tashmë gjith çka është baras në ‘Vicente Calderon’.

 

Atletico Madrid: Moya; Juanfran, Giménez, Miranda, Jesus Gamez; Mario Suárez, Koke, Cani; Arda, Griezmann, Mandzukic.

Leverkusen: Leno, Spahic, Hilbert, Wendell, Toprak, Bender, Calhanoglu, Castro, Bellarabi, Son Heung, Drmic

 

Monaco – Arsenal  0:1

 

GOL: Arsenali ka shënuar në Monavo për 0:1 me golin e francezit Oliver Giroud. Tashmë është hapur kjo sfidë.

 

 

GOL: Arsenali ka arritur të shnëoj edhe golin e dytë dhe tashmë gjendet vetëm një gol largë çerekfinales. Aron Ramsey ishte ai që shënoi për 0:2.

Monaco: Subasic, Kurzawa, Abdennour, Wallace, Fabinho, Kondogbia, Toulalan, Martial, Moutinho, Dirar, Berbatov

Arsenal: Ospina, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Bellerin, Ozil, Cazorla, Coquelin, Giroud, Sanchez, Welbeck