Liga e Kampionët në aksion, e gjithë vëmendja është në Torino

Sonte (e mërkurë) do të zhvillohen tetë ndeshje të rundit të dytë të garave në grupe, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja më interesante pritet të zhvillohet në Torino, ndërmjet Juventusit dhe Chelsea.

Ndërkohë derbi interesant është edhe ajo në mes Man. Utd dhe Villarrealit, që zhvillohet në “Old Trafford”.

Ndeshjet që zhvillohen të mërkurën (29 shtator 2021)

Atalanta – Young Boys (18:45)

Zenit – Malmo (18:45)

Bayern Munih – Dinamo Kyiv (21:00)

Benfica – Barcelona (21:00)

Juventus – Chelsea (21:00)

Man. Utd – Villarreal (21:00)

Salzburg – Lille (21:00)

Wolfsburg – Sevilla (21:00)

Lëndohet Kosovare Asllani, nuk rikthehet para nëntorit

Gjyqtarit shqiptar i besohet Atalanta-Young Boys