Liga e Dytë tani ka vetëm një lider, ja si duket tabela momentale

Po zhvillohet xhiro e 11-të në Ligën e Dytë të Kosovës në futboll.

Rilindja 1974 tashmë kryeson tabelën e vetme pas fitores 0-2 ndaj Kosova VR, shkruan Gazeta Olle.

Në anën tjetër, Vjosa barazoi 1-1 në udhëtim te Rilindja, duke mbetur dy pikë mbrapa liderit.

Në luftë për një vend që dërgon në Ligën e Parë janë edhe skuadrat si: Shkëndija, Dardania, Prizreni Lepenci dhe KEK-u.

Ja si duket tabela momentalisht:

/Gazeta Olle/ 

Vazhdon referimi skandaloz ndaj Tërnocit në Serbi, skuadra shqiptare fyhet edhe në baza nacionale nga gjyqtarët!

FFK njofton se katër lojtarë të ftuar për ndeshjet e nëntorit nuk janë grumbulluar