Liga e Dytë nuk pushon, zhvillohen duele tejet interesante të xhiros së shtatë

Liga e Dytë në futboll vazhdon me ndeshjet e xhiros së shtatë.

Sot (e shtune), zhvillohet vetëm një ndeshje, shkruan Gazeta Olle.

Me fillim nga ora 14:00, zhvillohet përballja ndërmjet Sharrit dhe Minatorit.

Nesër do të kemi edhe pesë përballje të tjera tejet interesante.

Ndeshja kryesore pritet të zhvillohet ndërmjet Rilindjes 1974 dhe KEK-ut, dy skuadra me ambicie të mëdha në këtë edicion.

Orari i plotë: 

E Shtune

Sharri –  Minatori 14:00

E Diel

Lepenci – Dardanët 14:00
Vellazeria – KF Vjosa 15:00
Rilindja 1974 – KF Keku 14:30
Shkendija – Bashkimi 14:00
Behari – Dardania  14:00

E Hënë

KF Kosova vr – Gjakova 15:00

/Gazeta Olle/

Dueli i “zjarrtë” Fury – Wilder, ja cili boksier shihet si shumë më favorit nga kuotat e basteve

Klubet e Ligës Premier në takim urgjent pas shitjes së Newcastle United te sheikët