Liga e Dytë – Juniorët, ja rezultatet

Janë zhvilluar disa ndeshje të Ligës së Dytë në të dyja grupet. Gjithashtu, janë luajtur edhe ndeshjet e Juniorëve dhe Ligës së Parë të Juniorëve.

Më poshtë i keni rezultatet.

Liga e Dytë – Java 14

Grupi A

E diel:

Vicianumi – Leshani        2 : 1

Behari – Besa                    7 : 0

Luftëtari – Opoja                6 : 1

Minatori – Lugu Baranit   (nuk është zhvilluar)

Iliria dhe Rilindja e Kosovës (pushuan)

Grupi B

E shtunë:

Kamenica – Kastrioti         (nuk është zhvilluar)

E diel:

Bashkimi – Kaolini            5 : 2

18 Korriku – Ardhmeria    2 : 0

Vjosa – Galaksia               2 : 1

Besëlidhja – Rinia             (është shtyrë)

Tefik Çanga – Vitia           (është shtyrë)

Juniorët – Superliga

E shtunë:

Drita –Vëllaznimi              2 : 0

Besa  – Kosova                   2 : 1

Trepça ’89 – Drenica           6 : 1

E diel:

Feronikeli – Bardhi           3 : 2

Ramiz Sadiku  – Rilindja   8 : 2

E hëne:

Llapi – 2 Korriku

Ferizaj – Flamurtari

Prishtina (pushon)

Juniorët – Liga e Parë –  Java e 8

E diel:

Gjakova – Hajvalia           0 : 2

Fushe Kosova – Istogu     2 : 2

E hënë:

Trepça – Liria