Liga e Dytë dhe Juniorët – Orari dhe gjyqtarët

Olle ju sjell orarin për dy grupet e Ligës së Dytë dhe atë të juniorëve

 

Liga e Dytë –  Java 14

Grupi A

 

E  diel

Leshani – L. Baranit

(P. Jakupi, Z. Rrahimi, V. Hyseni)

Ratkoci – Minatori

(F. Murseli, Bek. Derguti, A. Ugzmajli)

Deçani – Besa

(V. Abazi, A. Hyseni, R. Bekteshi)

Dushkaja – Iliria

(P. Rama, V. Gara, B. Hyseni)

Opoja  – Rilindja e Kos.

(V. Iberdemaj, A. Bajramaj, T. Iberdemaj)

 

Grupi B – Java 18

E shtunë

Lepenci – Kastrioti

(L. Nuhiu, A. Ramadani, P. Hyseni)

 

E diel

Rinia  –  T. Çanga

(L. Bunjaku, L. Statovci, G. Restelica)

Kika – Galaksia

(E. Tahiri, E. Emini, G. Koci)

18 Korriku – Besëlidhja

(F. Sadriu, B. Derguti, E. Ferati)

Kaolini – Bashkimi (GJ)

(Ard.Halilaj, G. Germizaj, Ad. Krasniqi)

 

Vjosa, Bashkimi (K) e Ulpiana, pushojnë

 

(Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 14:00)

 

Superliga – Juniorët

Java 18

 

E shtunë

 

Vëllaznimi – Trepça ’89

(L. Ademaqaj, Ar. Krasniqi, B. Kabashi)

Vushtrria – Flamurtari

(E. Jonuzi, E. Bejtullahu, H. Murati)

Feronikeli – Liria

(B. Haxhikadrija, A. Fazlia, F. Nagavci)

Rilindja – R. Sadiku

(A.Jakupi, G. Ibrahimi, He. Osmani)

 

E diel

Drenica – Drita

(V. Bajgora, K. Krasniqi, A. Bullatovci)

 

E hënë

Istogu – Prishtina (13:00)

(B. Meholli, I. Zejnullahu, F. Sadiku)

Hajvalia – 2 Korriku

(K. Pantina, A. Ademi, Besart Smaili)

 

Liga e  Parë – Juniorët

 Java 8

E shtunë

Trepça – Ferizaj

(B. Ajeti, L. Bulliqi, K. Maloku)

 

E diel

Gjakova – KEK-u

(L. Selmani, M. Hamiti, A. Zhegrova)

Ereniku – Ballkani

(V. Selmanaj, G. Jahaj, A. Qelaj)

 

(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 11:00)