Lideri i mesfushës së Milanit drejt transferimit te Barcelona

Franck Kessie është në skadencë kontrate dhe në gjurmët e tij janë vendosur shumë skuadra. E fundit e përfshirë në garë është Barcelona.

Katalanasit duan ta afrojnë falas, çka mund të ndërlikojë bisedimet e mesfushorit me kuqezinjtë për rinovimin.

Ndërkohë, ai nuk duket i qetë siç u pa edhe dje kur gaboi nga pika e bardhë e penalltisë.

Në vend të tij u fut Bakajoko, që mund të jetë edhe zëvendësi në të ardhmen.

Sidoqoftë, francezi duhet monitoruar pasi dje u dëmtua dhe nuk dihet sa do të qëndrojë larg fushave.

Komentatori i famshëm i Milanit shpërthen në lot pas golit të Ibrahimovic ndaj Lazios

Rasti diskutabil me karton të kuq në takimin Gjilani – Dukagjini, sistemi VAR në Kosovë, flet ish-gjyqtari i njohur