“Lider dhe person shembullor”, klubi më i madh zviceran rinovon me kapitenin Amir Abrashi

Amir Abrashi ka rinovuar kontratën me Grasshoppers. Mesfushori i kombëtares shqiptare (50 ndeshjeve dhe një gol me kuqezinjtë), u rikthye te Grasshoppers në verën e vitit 2021, duke nisur aventurën e tretë me këtë skuadër.

“Pitbulli” shqiptar ka zhvilluar 11 ndeshje këtë sezon me skuadrën nga Zyrihu. 32-vjeçari është kapiteni i Grasshoppers, tifozët e duan, ndërkohë që drejtuesit e klubit helvet i kanë zgjatur kontratën deri në vitin 2024.

185 ndeshje numëron në total Abrashi me Grasshopers, skuadër me të cilën fitoi Kupën e Zvicrës në vitin 2013. “Amiri është një pjesë e rëndësishme e kësaj skuadre, ai luan një rol vendimtar në të gjitha aspektet.

Amir Abrashi ka rinovuar kontratën me Grasshoppers. Mesfushori i kombëtares shqiptare (50 ndeshjeve dhe një gol me kuqezinjtë), u rikthye te Grasshoppers në verën e vitit 2021, duke nisur aventurën e tretë me këtë skuadër.

“Pitbulli” shqiptar ka zhvilluar 11 ndeshje këtë sezon me skuadrën nga Zyrihu. 32-vjeçari është kapiteni i Grasshoppers, tifozët e duan, ndërkohë që drejtuesit e klubit helvet i kanë zgjatur kontratën deri në vitin 2024.

185 ndeshje numëron në total Abrashi me Grasshopers, skuadër me të cilën fitoi Kupën e Zvicrës në vitin 2013. “Amiri është një pjesë e rëndësishme e kësaj skuadre, ai luan një rol vendimtar në të gjitha aspektet.

Llapi mposhtet në miqësore nga ekipi kazak

Zbulohen detaje të reja dhe deklarata e viktimës për sulmin seksual nga Dani Alves