Liburni ‘përshëndetet’ nga Liga e Kampionëve për këtë vit

Kampioni i Kosovës në futsal, Liburni i Gjakovës e ka mbyllur kampanjën e tyre në Ligën e Kampionëve për këtë vit.

Gjakovarët kanë barazuar në tre takimet e grupit të tyre ndaj kampionëve të vendeve nga Franca, Holanda dhe Bjellorusisë.

Kështu, Liburni nuk ka arritur që këtë vit ta realizon suksesin e një vite më parë të Feniksit ku shkoi deri në elitën round.

Për gjakovarët ishte ky edicioni i dytë në këtë garë dhe hera e dytë që eliminohen në këtë fazë.

Fotografia e FC Liburn - Gjakovë

Kurse, pjesë e kësaj gare ishin edhe dy skuadra shqiptare.

Tirana është eliminuar qysh në parakualifikime, kurse FC Shkupi njësoi si Liburni është eliminuar në këtë fazë aktuale./GazetaOlle

Fotografia e FC Liburn - Gjakovë

Fotografia e FC Liburn - Gjakovë