Lewis Hamilton fiton në shtëpinë e tij

Lewis Hamilton ka fituar garën e Silverstone që mbahet në Angli.

Hamilton doli i pari duke lënë pas shokun e tij të skuadrës, Nico Rosberg.

I treti garën e mbylli i zakonshmi Sebastian Vettel.

Hamilton vazhdon ta kryesojë edhe renditjen e përgjithshme i përcjellur pikërisht nga Rosberg dhe Vettel.